11 kwietnia 2016 Wyciskarka do soków
Zanim kupisz wyciskarkę do soków

Sokowirówki znane są nam już od dekad. Ostatnimi czasy, są one sukcesywnie wypierane przez wolnoobrotowe wyciskarki do soków. Różnic pomiędzy tymi urządzeniami jest bardzo wiele. Wygląd, cena, mechanizm, ale przede wszystkim jakość pozyskiwanego napoju.

Co prawda, sokowirówki nadal można spotkać na półkach sklepów z wyposażeniem RTV/AGD. Jeśli właśnie teraz, stajesz przed dylematem sokowirówka czy wyciskarka, już teraz zapoznaj się z tym krótkim tekstem, który podpowie Ci na co się zdecydować. Mechanizm działania. Główną zaletą sokowirówek jest duże pozyskiwanie soku w krótkim czasie, jest to zatem idealne rozwiązanie dla niecierpliwych. Ta cecha wynikła z mechanizmu, który opiera się na silniku wprawiającym ostrza w ruch.

Niestety produktem ubocznym wytworzonej energii jest ciepło, które niekorzystnie wpływa na jakość soku. Witaminy, sole mineralne nie są odporne bowiem na temperaturę, a więc zwyczajnie zostają zniszczone. Za pośrednictwem wyciskarki otrzymujemy zatem nie sok, a napój, który co prawda gasi pragnienie, aczkolwiek nie dostarcza organizmowi żadnych wartości odżywczych. Inaczej działa wyciskarka. Mechanizm przypomina nieco znaną nam maszynkę do mielenia. Urządzenie to, jest wyposażone w detaliczne wałki ślimakowe. Wyciskarki również można podzielić na dwie kategorie, wyróżnia się urządzenia elektryczne lub ręczne. Etapy pozyskiwania soku - wyciskarka.

W początkowym stadium robienia soku surowiec roślinny zostaje bardzo dokładnie zgnieciony i rozdrobniony w pierwszej części ślimaków, aby dalsza część wyciskania była jak najefektywniejsza. Następnie surowiec przechodzi przez część miażdżącą, gdzie przedostaje się dalej pod dużym ciśnieniem, dzięki ruchowi ślimakowemu tłoczącemu masę. Na koniec, pozostałe lekko mokre części miażdżonych roślin zostają dociskane wprost na sito.

świeży sok z wyciskarki W rezultacie otrzymuje się nie tylko sok pełen miąższu, ale nektar pełen witamin i minerałów. Wyciskarki są zatem narzędziem, które zdecydowanie przyczyni się do wprowadzania do codziennej diety zdrowych nawyków. Pomimo iż wyciskarka jest nieco droższa niż sokowirówka, nie należy traktować takiego zakupu w kategoriach wydatku, a inwestycji w siebie. Codzienny zastrzyk witamin, to zdecydowanie lepsze samopoczucie!

Zobacz również
Wyciskarka do soków

  Wyciskarki do soków dają nam możliwość spożywania świeżo wyciśniętych soków, pełnych witamin i wartości odżywczych. Są zastrzykiem zdrowia dla naszego organizmu i źródłem...

Jeśli mamy już dość kupowania soków ze świeżych warzyw i owoców w sklepach i chcemy przygotowywać je w domowym zaciszu, nie jest to wcale niemożliwe. W sprzedaży dostępnych jest...

Wyciskane soki Świeży sok w domu to marzenie dla wielu osób. Trzeba pamiętać, że taki sprzęt nie będzie łatwo wybrać. Na co zwracać uwagę, jeśli chcemy mieć dla siebie takie...