5 czerwca 2017 Wyciskarka do soków
Najnowsze wyciskarki i sokowirówki i ich funkcje

Jeśli mamy już dość kupowania soków ze świeżych warzyw i owoców w sklepach i chcemy przygotowywać je w domowym zaciszu, nie jest to wcale niemożliwe. W sprzedaży dostępnych jest szereg rozwiązań pozwalających nam na spełnienie takiego marzenia i tylko od nas zależy to, które z nich wybierzemy.

Najbardziej popularne są sokowirówki znane doskonale również naszym rodzicom, w sprzedaży dostępne są jednak również wyciskarki – mniej znane, ale cieszące się coraz większą popularnością. Różnice pomiędzy sokowirówkami oraz wyciskarkami nie ograniczają się zresztą jedynie do nazwy.

Praca sokowirówki i wyciskarki

Na pierwszy plan wysuwa się to, że w przypadku sokowirówek mamy do czynienia z urządzeniami, które pracują na wysokich obrotach. Sito, na które trafiają owoce i warzywa, kręci się z imponującą prędkością, a same owoce i warzywa są błyskawicznie ścierane za jego pośrednictwem, co umożliwia oddzielenie miąższu od soku. Sok powstaje dzięki temu wyjątkowo szybko, choć podczas samego procesu ścierania na sitko posiada bardzo wysoką temperaturę. Tylko pozornie jest to mało istotna niedogodność, sok traci bowiem cześć charakterystycznych dla siebie składników odżywczych.

Urządzenie do wyciskania soków

Wyciskarki do soków pracują na nieco innej zasadzie, a ich podstawowym znakiem rozpoznawczym jest znacznie mniejsza intensywność obrotów. Nie ma tu również sita ścierającego charakterystycznego dla sokowirówek, a owoce i warzywa wyciska sporych wielkości śruba. To właśnie ona odpowiada za miażdżenie tego, co znajduje się wewnątrz wyciskarki, a ponieważ jest dokładniejsza niż sito, soki z wyciskarki są nie tylko znacznie bogatsze w błonnik, ale również w witaminy oraz w inne składniki mineralne.

Działanie wyciskarki i sokowirówki

Nowoczesne wyciskarki pracują też znacznie ciszej niż sokowirówki, co również postrzega się jako ich atut. Oczywiście, im nowsze jest urządzenie, które znajduje się w centrum naszego zainteresowania, tym więcej możliwości otwiera ono przed nami. Doskonałym przykładem mogą być w tym kontekście sokowirówki, z których zdecydowana większość jest dziś wyposażona w funkcję turbo.

Ta sprawia, że rozdrobnieniu ulegają te produkty, z których do tej pory nie dało się zrobić soku. Nie można jednak nie docenić i tego, że nowoczesna sokowirówka pracuje jeszcze szybciej niż miało to miejsce do tej pory. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby zaopatrzyć się w sokowirówki dysponujące specjalnymi przystawkami. Te potrafią w jednej chwili zmienić przeznaczenie urządzenia odkrywając przed nami jego nieznane wcześniej zastosowanie.

Zobacz również
Wyciskarka do soków

  Wyciskarki do soków dają nam możliwość spożywania świeżo wyciśniętych soków, pełnych witamin i wartości odżywczych. Są zastrzykiem zdrowia dla naszego organizmu i źródłem...

Wyciskane soki Świeży sok w domu to marzenie dla wielu osób. Trzeba pamiętać, że taki sprzęt nie będzie łatwo wybrać. Na co zwracać uwagę, jeśli chcemy mieć dla siebie takie...

Zarówno picie soków owocowych, jak i warzywnych, ma wyjątkowo korzystny wpływ na stan naszego zdrowia. Nie można jednak zapominać o tym, że oferowane w sklepach tak zwane produkty kartonowe...