29 maja 2019 Wyciskarka do soków
Jakie zalety posiadają wyciskarki do soków?

 

Wyciskarki do soków dają nam możliwość spożywania świeżo wyciśniętych soków, pełnych witamin i wartości odżywczych. Są zastrzykiem zdrowia dla naszego organizmu i źródłem energii na cały dzień. Jednak bogata oferta dostępnych modeli nie ułatwia nam wyboru najlepszej wyciskarki. Czym wiec się kierować przy jej zakupie? Czy w ogóle warto kupić wyciskarkę do soków?

Jakie zalety posiadają wyciskarki do soków? 

Wyciskarki do soków to idealne urządzenie dla osób, które zdrowie i dobre samopoczucie traktują jako priorytet. Wyciskarki nie napowietrzają soku i nie ulega on utlenieniu. Dzięki temu, że nie przyczyniają się do podwyższenia temperatury soku, zyskujemy całą gamę antyoksydantów i minerałów. Wyciskarki dają nam też możliwość wytwarzania musu, lodów czy mlek roślinnych, na przykład z migdałów. Soki możemy uzyskać nawet z trudnych do wyciśnięcia owoców i warzyw, takich jak jarmuż, szpinak czy seler. Najnowsze modele są bardzo łatwe w obsłudze a ich mycie przebiega szybko i sprawnie, co zachęca do robienia soków nawet codziennie. Wyciskarki poradzą sobie nawet z najtwardszymi warzywami takimi jak buraki czy seler. Osoby, które dbają o linie również powinny włączyć do swojej diety świeże soki, które można spożywać zamiast tuczących przekąsek. Soki z cytrusów wspomagają nasza odporność i warto je pic przez cały rok.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki do soków?

Najnowsze modele wyciskarek (https://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/ mają bardzo przydatne funkcje takie jak regulacja gęstości soku, blokada kapania czy końcówki do robienia lodówy oraz makaronu. Przy zakupie wyciskarki możemy zwrócić uwagę na wielkość otworu wejściowego. Im większy będzie, tym szybciej i efektowniej przebiegać będzie nasza praca. Będzie to też oznaczać, że nie musimy kroci każdego produktu, ale możemy wrzucić całą marchewkę lub jabłko. Należy też zwrócić uwagę, jakie materiały zostały użyte do budowy ślimaka. Powinien być to materiał wolny od bisfenolu, który mógłby przenikać do soku, a jej znany z właściwości toksycznych. W niektórych modelach niezbędne jest używanie popychacza w trakcie przygotowywania soków, co powoduje, że musimy cały czas stać przy urządzeniu. Jeżeli chcemy przyrządzać soki codziennie, praktyczne okaże się zainwestowanie w wyciskarkę, którą łatwo i sprawnie myć a jej złożenie nie jest skomplikowane. Na rynku zazwyczaj znajdziemy dwa rodzaje wyciskarek, poziome i pionowe. Jakie mają zalety i wady?

Wyciskarki pionowe są komfortowe w użyciu, ponieważ nie musimy używać do nich popychacza. Duży wlot sprawia, że wyciskanie przebiega bardzo szybko. Świetnie radzi sobie z każdego typu owocami i warzywami. Nie jest jednak tak wydajna, jak model poziomy. Zaletą wyciskarek pionowych jest atrakcyjny, kompaktowy kształt.

Wyciskarki poziome to duże i porządne urządzenia. Są idealne do wyciskania soku z warzyw liściastych. Dają klarowny i pyszny napój. Cechują się niezwykłą wydajnością. Jednak ich czyszczenia zajmuje więcej czasu a sam proces wyciskania soku trwa dłużej, gdyż wymagają użycia popychacza oraz krojenia produktów na mniejsze kawałki.

Zobacz również
Wyciskarka do soków

Jeśli mamy już dość kupowania soków ze świeżych warzyw i owoców w sklepach i chcemy przygotowywać je w domowym zaciszu, nie jest to wcale niemożliwe. W sprzedaży dostępnych jest...

Wyciskane soki Świeży sok w domu to marzenie dla wielu osób. Trzeba pamiętać, że taki sprzęt nie będzie łatwo wybrać. Na co zwracać uwagę, jeśli chcemy mieć dla siebie takie...

Zarówno picie soków owocowych, jak i warzywnych, ma wyjątkowo korzystny wpływ na stan naszego zdrowia. Nie można jednak zapominać o tym, że oferowane w sklepach tak zwane produkty kartonowe...