6 kwietnia 2016 Świeże soki
Wyciskane soki stosowane w medycynie cz I.

Lecznicze działanie soków jest bardzo dobrze znane od setek lat. Były one stosowane na różne choroby i schorzenia. Mamy również wiele interesujących prac naukowych na temat soków i tego jak można je zastosować medycznie.

Między innymi dziś mamy bez problemu dostęp do wielu egzotycznych owoców i warto to wykorzystywać. Można z nich bardzo wygodnie pozyskiwać sok, który będzie świetnie działał na nasz organizm. Dzięki temu, że dostępne mamy sokowirówki oraz wyciskarki pozyskiwanie soku będzie skuteczniejsze i uda się nam go uzyskać więcej niż przy innych metodach. Soki wyciskane z owoców cytrusowych Owce cytrusowe mają w swoim składzie sporą ilość kwasu, dlatego ich picie nie zawsze będzie przyjemne. Ale właściwości zdrowotne są znane bardzo dobrze od lat.

Cytryny należą do tych owoców, które będą dostarczać wiele witaminy C. Dawniej wyciskało się sok z cytryn i służył do leczenia różnych schorzeń. Dlatego można powiedzieć, że sok z cytryn świetnie się sprawdza, również dlatego że można go wykorzystywać jako produkt nadający się na przygotowywanie okładów. Szklana świeżego soku z grejpfruta będzie dostarczać do organizmu dzienną dawkę witaminy C. Grejpfrut to owoc, który pomaga również w odchudzaniu.

Zawartość sprawia, że będzie walczył z różnymi bakteriami, dlatego powszechnie stosuje się go w okresie jesiennym. Może to być napój, który doskonale radzi sobie z przeziębieniami. Mandarynki, morele pochodzą z różnych części świata, ale mają świetne właściwości. Chińczycy uważają, że ich spożywanie daje możliwość długowiecznego życia. W naszym kraju mamy dostępne również liczne cenne owoce, wśród których będą między innymi gruszki czy jabłka.

właściwości soków z cytrusów Kojarzą się nam gruszki bardzo często z owocem ciężkostrawnym. To wszystko związane jest z komórkami kamiennymi, które się w nim znajdują. Są to twarde cząsteczki miąższu, które dla osób wrażliwych mogą być niebezpieczne. Jednak sok stosowany jest między innymi jako sposób na stan gorączkowy czy gojenie ran. Podobnie przeciery, dżemy czy soki z jabłek są powszechnie uważane za bardzo dobrze i wpływają na stan naszego zdrowia doskonale, dlatego warto je wykorzystywać.

Zobacz również
Świeże soki

Zielona herbata jest używana jako lek w Chinach od co najmniej 4000 lat, i to nie bez powodu! W 1994 roku Journal of the National Cancer Institute opublikował wyniki badań epidemiologicznych...

Uwielbiam soki! Ponieważ postanowiłam być zdrowsza, staram się eksperymentować z moimi sokami w ciągu dnia... i kiedy tylko mam ochotę naładować baterie i wzmocnić mój system...

Od wieków kapusta stosowana będzie jako sposób na wytrzymałość, energię i płodność. Sok z niej przygotowywany ma wiele witaminy C oraz wiele błonnika. Warto wyciskać sobie...