27 kwietnia 2022 Wpływ jakości soku na zdrowie
Najważniejsze fakty dotyczące zdrowia i soków owocowych

Bonnie Mulligan

Sokowirowanie to popularny trend w dziedzinie zdrowia i dobrego samopoczucia, który, jak się wydaje, pojawił się znikąd. W rzeczywistości jednak sokowanie jest znane od lat. Rośliny i owoce są od lat wykorzystywane w leczeniu duchowym i fizycznym.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wpływu soków na Twoje zdrowie i dowiedzieć się, w jaki sposób możesz wykorzystać je jako właściciel firmy, czytaj dalej.

Oto najważniejsze fakty dotyczące picia świeżego soku owocowego i zdrowia.

Sokowocowy jest niskokaloryczny
Jeśli starasz się schudnąć lub lekarz zalecił Ci dietę niskokaloryczną, picie soku jest doskonałym sposobem na ograniczenie dziennego spożycia kalorii.

Na przykład filiżanka soku pomarańczowego zawiera tylko 47 kalorii. Sok jabłkowy zawiera 115, a żurawinowy 116.

Lemoniada była pierwszym szeroko rozpowszechnionym sokiem
Lemoniada po raz pierwszy została wyprodukowana we Włoszech w XVI wieku. Chociaż Włosi nie mieli luksusu korzystania z sokowirówki czy maszyny do robienia soków, udało im się ręcznie wycisnąć tyle szklanek, że napój ten szybko zyskał popularność na całym świecie.

Sok z trawy pszenicznej jest jednym z najzdrowszych soków, jakie można pić
Jeśli kiedykolwiek odstraszyła cię słodycz niektórych soków, ucieszy cię wiadomość, że nie wszystkie zawierają taką samą ilość cukru. Na przykład trawa pszeniczna zawiera odpowiednie ilości witaminy A i E, żelaza i aminokwasów. Sok z trawy pszenicznej zawiera również niewiele lub wcale cukru, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na cukrzycę. Należy pamiętać, że do wyciskania soku z trawy pszenicznej potrzebna jest domowa lub komercyjna sokowirówka lub urządzenie do wyciskania soku z trawy pszenicznej, jeśli chcemy doświadczyć korzyści płynących z jej spożywania.

Sokjest powszechnie spożywany w Stanach Zjednoczonych
. Sok jest jednym z najpopularniejszych napojów w kraju, ustępując jedynie kawie i herbacie. Tylko w 2015 roku Amerykanie wypili 6,6 galonów soku na osobę. Jego popularność wzrosła po tym, jak zaawansowane metody pasteryzacji umożliwiły konserwację bez fermentacji. Jest to również wygodny napój, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie zakłady produkujące soki, które pojawiają się na każdym rogu.

Sok z seleraogranicza apetyt
Sok z selera to kolejny sok, który jest niskokaloryczny, a jednocześnie bogaty w składniki odżywcze. Wiele osób uważa, że picie soku z selera może pomóc w ograniczeniu apetytu, co ułatwia utratę wagi.

Nie wszystkie owoce mają taką samą wartość odżywczą
Owo
ce mogą mieć różnewartości odżywcze. Zawierają nie tylko różną ilość witamin i minerałów, ale także różną ilość cukru. Na przykład granaty są znane z tego, że zawierają dużo cukru. Z kolei melony, awokado, pomarańcze i grejpfruty są znane z niskiej zawartości cukru.

Podsumowanie
Jeśli nie wiedziałeś zbyt wiele o soku owocowym, jego zaletach i roli w historii, mamy nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś wartościowego. Komercyjna sokowirówka może pomóc przyciągnąć więcej ludzi do Twojego miejsca pracy, bez względu na to, czy prowadzisz studio jogi, siłownię czy restaurację. Mając tak wiele korzyści, dlaczego nie miałbyś wskoczyć do pociągu z sokowirówką? Sokowirówka to szybki i łatwy sposób na wyciskanie soku z wielu warzyw i owoców, co czyni ją najważniejszym narzędziem do przygotowywania zdrowych i orzeźwiających napojów, którymi każdy może się delektować.

Zobacz również
Wpływ jakości soku na zdrowie

Kurkuma to roślina pochodząca z Azji Południowej, która zawiera ponad 300 przeciwutleniaczy. Kurkumina to przeciwutleniacz występujący w kurkumie, który jest najbardziej znany i najlepiej...

Nicole Loomis W ostatnich latach wzrosła popularność picia soków. Zgodnie z amerykańskimi wytycznymi żywieniowymi spożywanie co najmniej 2,5 filiżanki owoców i warzyw dziennie przynosi...

Melissa DelMastro Jak dbać o urządzenia do komercyjnego wyciskania soków Konserwacja zapobiegawcza i czyszczenie sprzętu w sokowirówce jest tak samo ważne jak konserwacja samochodu...