Osoby, które cenią sobie soki wyciskane na świeżo dają swojemu organizmowi szansę na uzupełnienie zapasu witamin, minerałów oraz żywych enzymów. Co więcej, wszystkie te substancje potrzebują zaledwie piętnastu minut, aby dostać się do naszego krwiobiegu.
Od tego momentu organizm może już wykorzystywać je jako budulca niezbędnego przy odtwarzaniu zdrowych komórek. Jest to wyjątkowo ważne zadanie, każdego dnia dochodzi bowiem do eliminacji komórek zużytych. Statystycznie na jeden litr wyciskanego soku przypada od 1,5 do 2 kilogramów surowca. Nie można nie zgodzić się z tym, że zjedzenie dwóch kilogramów marchewek lub jabłek, choć ma walory prozdrowotne, nie jest wcale łatwym zadaniem. Wypicie soku jest przy tym nie tylko szybsze, ale także zdecydowanie bardziej efektywne.
Soki nie dostarczają zbyt dużej ilości błonnika, są jednak nieocenione, gdy brakuje nam witamin. Jeśli mamy do czynienia z sokami, które zostały świeżo wyciśnięte, możemy liczyć na to, że będą one znakomicie alkalizowały nasz organizm. Jest to duża zaleta, z przywróceniem prawidłowego PH organizmu wiąże się bowiem szereg korzyści. To właśnie dzięki temu odnajdujemy w sobie energię, zaczynamy cieszyć się jasnością umysłu, nie potrzebujemy aż tak wiele snu i budzimy się zadowoleni.
Co więcej, nie musimy już narzekać na mało atrakcyjny wygląd skóry i on ulega bowiem znaczącej poprawie. Oczywiście, samo wyciskanie soków nie może być czynnością wykonywaną w sposób przypadkowy, a najlepszym rozwiązaniem wykorzystywanym w tym celu wydaje się wyciskarka wolnoobrotowa. Owszem, jest ona droższa od klasycznej sokowirówki, gwarantuje jednak zdecydowanie wyższą jakość soku.
Dla sokowirówek charakterystyczne jest to, że surowiec jest cięty wyjątkowo szybko. Owszem, substancja wydobywana jest z jego wnętrza, odbywa się to jednak w bardzo nieefektywny sposób. Co więcej, pracując z sokowirówką nie można uniknąć ani tlenu, ani wysokiej temperatury. W konsekwencji pozbawiamy się w ten sposób zarówno witamin, jak i wielu cennych enzymów. Sok jest napowietrzony, bogaty w pianę, a do tego bardzo szybko zaczyna się rozwarstwiać.